Güneş Enerjisi Su Isıtma Sistemleri

Güneş enerjisinden en verimli şekilde faydalanılması için Vakum tüpleri üretilmiştir. Katmanlı yapıya sahip iki tüpten oluşur. Vakumlu yapıdaki tüp sayesinde ısı kaybı minimize edilmiştir. Aynı zamanda güneşten gelen ışınlardan daha çok faydalanmak için silindirik yapıları sayesinde güneşlenme süresince gelen tüm ışınlar enerji sistemine dik olarak gelir. Bu da ısı enerjisinin verimliliğini arttırır. Vakum yapısı ve sistem şeklinden dolayı dışarı yansıma en aza indirilmiştir. Aynı şekilde sistemden ısı kaçışı da engellenmiştir.
Trakya bölgesinde faaliyetleri sürdüren firmamız sizlere bu imkanı verebilecek teknik ekip ve yetkinliğe sahiptir.

Vakum tüpleri Katmanlı yapıya sahip iki tüpten oluşur. Güneş enerjisi sistemleri içerisindeki en kullanışlı cihazlar arasındadır. Basınçsız vakum tüplü güneş enerji sistemi basınçlı ya göre daha yüksekte kurulması gerekir. Bunun için 9 metre ve üstü tavsiye edilir. En doğru tespiti yetkili servis yapacaktır.

Dinçerler Isı Sistemleri

Trakya bölgesinde faaliyetleri sürdüren firmamız sizlere bu imkanı verebilecek teknik ekip ve yetkinliğe sahiptir.

Güneş panelleri ısı ile değil, güneşten aldığı ultraviyole ışınları ile çalışmaktadır. Bu sebepden dolayı kışın güneşi gördüğü her an çalışmasını da sürdürmektedir. Bu sebeple güneş ışını alan paneller işlevini yerine getirerek elektrik üretir. Böylece,  güneş enerjisi sistemleri kışın da su ısıtır

Güneş enerjisiyle su ısıtma sistemleri 2 kategoriye ayrılır; Pasif sistem ve aktif sistem. İkisi arasındaki en temel ve bariz fark ise aktif sistemin, akışkan hareketinde suyu devirdaim ettiren bir pompa kullanıyor olmasıyken pasif sistemin bu işi doğal yollarla yapmasıdır.

  • Paneller (Kollektörler)
  • Isı Eşajörü
  • Depolama Tankları
  • Pompa
  • Kontrol Ünitesi

Güneş Panelleri için Panel Sehpası Yapılacak zemin belirlendikten sonra;
• Panel Sehpası Yapılacak zemine montaj yapılır,
•İhtiyaca göre, antipas ve epoksi boya uygulaması yapılıyor.
•Güneş Panellerinden maksimum verim alabilmek amacıyla Güneş panelleri belirli bir derecede Güney yönlü olarak montajı yapılır.
• Tesisat Kablolamaları yapılır.

2018 Yılında Yenilenebilir Enerji Kanunda yapılan bir düzenleme ile artık ev çatılarında, apartman çatılarında, iş yeri çatılarında Solar Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi yolu açılmıştır.

Doğalgaz ve Kombi Tesisatı

Kalorifer Petekleri

Kalorifer Kazanları

Güneş Enerjisi Elektrik Sistemleri

Güneş Enerjisi Su Isıtma Sistemleri

İlgili Ürünlerimiz

Hayallerinizdeki evi
inşa etmek için proje yöneticilerimizden biriyle gecikmeden iletişim kurun.